FB
Strona główna
AKTUALNOŚCI
Zapowiedzi. Zjazd EMBA po wakacjachWakacje, wakacje...Dzień Honorowej Dawczyni 2019Karmię długo - akcja społeczna. Dołącz się!1% dla Fundacji Bank Mleka KobiecegoRzeszów z wizytą studyjną w WarszawieOtwarcie banku mleka w ŁodziKonferencja Laktacyjna Gdynia 2019Rekomendacje dotyczące zakładania i prowadzenia banków mleka w Europie: raport EMBAWizyty studyjne w Toruniu i WrocławiuBiuletyn 1/2019 Fundacji Bank Mleka KobiecegoXII Zjazd Centrum Nauki o Laktacji, 7-8.06.2019NetCode w Polsce. Będzie monitoring marketingu preparatów mlekozastępczych.Lublin odwiedził Pro Familię w RzeszowieRuszają wizyty studyjne w bankach mlekaNagroda Ministra Nauki dla dr Wesołowskiej!Konferencja Prolacta. 10 listopada w PoznaniuPrzygotowania do spotkania EMBA Nasza reprezentacja w JaponiiKonferencja "Wielowymiarowość zdrowia" w SkierniewicachKonkurs Ministerstwa Zdrowia dla banków mlekaSzkolenie o bezpieczeństwa mleka. Dla rodziców. Warszawa, 20.06.208Konkurs Ministerstwa Zdrowia na Banki MlekaZapytanie ofertoweWygrana dr Eleny Sinkiewicz-Darol w konkursie w GlasgowNowość w artykułach naukowychJest bank mleka w RzeszowiePoczuj Swoją Siłę - konkurs. Głosowanie internetowe!Pierwsze urodziny Banku Mleka we WrocławiuKampania Społeczna Rozbijbankmleka.plMonografia o bankach mleka. Już jest!Konferencja prasowa, 08.11.2017 godz. 11.00Oświadczenie medialne w sprawie oferty sprzedaży kawy z mlekiem kobiecymProfesor Kornacka o I Ogólnopolskiej Konferencji Banków Mleka KobiecegoKonkurs Ministerstwa Zdrowia dla banków mleka KobiecegoPrezentacja wyników Laktotech - sukces na zjeździe PTN!Po Zjeździe EMBA, Glasgow 05-06.10.2017Oświadczenie Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji PozarządowychOświadczenie w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi działalności Fundacji Bank Mleka KobiecegoWizyta Tany Cassidy Potrzebny wolontariuszPrzygotowania do I Ogólnopolskiej Konferencji Banków Mleka KobiecegoFundacja BMK realizuje projekt w ramach Narodowego Programu ZdrowiaBroszura Liczy się każda kropla w wersji do pobraniaLaktotech - zakończyła się faza badawczaWyniki Konkursu Fundacji Bank Mleka Kobiecego o stypendium konferencyjne na zjazd EMBA, Glasgow 2017Laktotech - audyt HACCP w banku mleka w WarszawieUrodziny w OpoluIV Zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka EMBA w GlasgowKonkurs na stypendium konferencyjne na IV Zjazd EMBA w GlasgowRozstrzygnięcie Konkursu na Dzień Honorowej DawczyniKolejne IV Wrocławskie Forum Neonatologiczne Nabór do badania: skład pokarmu matki, a stan odżywienia matki karmiącejTrwa nabór do badania. Jak dieta mamy wpływa na rozwój dziecka.Życzenia Świąteczne od Fundacji Bank Mleka KobiecegoRusza KONKURS PLASTYCZNY Fundacji Bank Mleka Kobiecego!Laktotech - badania hormonów, staż w HiszpaniiBank we Wrocławiu już przyjmuje mlekoLaktacja jak złoto. Konferencja on-line

Regionalny Bank Mleka Kobiecego w Toruniu przyjął panie z Gdańska, które już za chwilę będą pracowały we własnym banku w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. 19 lutego Panie z Zielonej Góry bardzo licznie zjawiły się we Wrocławiu. Wszystkim Gospodyniom spotkań serdecznie dziękujemy za pomoc młodszym koleżankom w branży:)

Z Zielonej Góry przyjechały szkolić się  Panie: kierownik dr Marzena Michalak-Kloc z zespołem, w skład którego wchodzą położne z certyfikatem CDL, położna oddziałowa, biotechnolog oraz lekarze neonatolodzy. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Osoby szkolące mogły zapoznać się z z prowadzoną dokumentację i codzienną pracą Banku Mleka we Wrocławiu. Były liczne pytania oraz okazja do przemyśleń i dyskusji. Bank Mleka we Wrocławiu reprezentowały mgr Lucyna Świderska, położna CDL, i dr Matylda Czosnykowska-Łukacka (diagnosta laboratoryjny).

Z Gdańska do Torunia przyjechały Panie: Izabela Drążkowska (koordynator banku), Regina Dwulik (konsultantka laktacyjna) oraz pani Sylwia, która będzie odpowiedzialna za obróbkę mleka. Przedstawiamy ich relację ze spotkania:

Zostałyśmy przyjęte bardzo ciepło przez dr Elenę Sinkiewicz-Darol i przez dr Urszulę Bernatowicz-Łojko. Wiele kwestii zostało omówionych - od ustawienia drukarek, poprzez cały proces pasteryzacji aż do prowadzenia dokumentacji papierowej i elektronicznej. Udało nam się nawet poznać jedną z dawczyń (...) dzięki temu wyjazdowi udało nam się wynegocjować dodatkowe pomieszczenie, w którym będą stały lodówki do
przechowywania mleka (co wcześniej było rzeczą niemożliwą)! Dowiedziałyśmy się również, że czeka nas więcej pracy niż zakładałyśmy ale dzięki wsparciu, które otrzymałyśmy w Toruniu nie ma już dla nas rzeczy niemożliwych. Bardzo dziękujemy za możliwość wyjazdu!

Sponsorzy:
Strona powstała
dzięki wsparciu
Miasta St. Warszawa