FB IG
Strona główna
WSPARCIE

Warsaw Genomics         


Warsaw Genomics to jedna z największych w Europie firm specjalizująca się w diagnostyce genetycznej – w jej laboratoriach wykonywanych jest ponad 300 różnych testów genetycznych. Firma od 2017 roku realizuje unikatowy program profilaktyki onkologicznej Badamy Geny, w ramach którego przebadano już ponad 30 tysięcy osób. Celem Programu jest zapewnienie pacjentom rozwiązań medycyny genowej, dzięki którym nie zachorują lub będą mogli jak najszybciej podjąć odpowiednie działania zapewniające jak najskuteczniejsze leczenie.

W marcu 2020 roku Warsaw Genomics przystąpiło dorealizacji badań molekularnych w kierunku SARS-CoV-2, wykonując dotychczas ponad 500 tysięcy testów RT-PCR w kierunku koronawirusa. W najgorętszym okresie pandemii firma zrealizowała bezpłatnie ponad 30 tysięcy testów genetycznych na rzecz pacjentów, lekarzy, ratowników, podopiecznych i personelu domów opieki społecznej, istotnie zwiększając liczbę wykonywanych w skali całego kraju testów.

W początkowym etapie pandemii COVID-19 Warsaw Genomics zaangażowało się także w badanie prowadzone pod patronatem Fundacji Bank Mleka Kobiece przez Uniwersytecką Pracownię Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją WUM mające na celu „Ocenę ryzyka transmisji wirusa SARS-Cov-2 z matki chorującej na COVID -19 na dziecko w okresie prenatalnym oraz przez mleko kobiece”. Dzięki współpracy z Warsaw Genomic na zasadach niekomercyjnych w okresie od kwietnia do września zeszłego roku przebadano 110 próbek mleka, 17 próbek krwi pępowinowej i płynu owodniowego oraz 22 próbki kału dzieci i w żadnej próbce nie wykryto materiału genetycznego wirusa SASR-CoV-2. Wyniki badania, które nie potwierdziły obecności materiału genetycznego wirusa SASR-CoV-2 w próbkach pobranych od chorych na COVID-19 kobiet, przyczyniły się do sformułowania rekomendacji sprawowania opieki okołoporodowej w Polsce opartych na dowodach naukowych. 

Sponsorzy:
Strona powstała
dzięki wsparciu
Miasta St. Warszawa