FB IG
Strona główna
WSPARCIE

Nutropharma


To polska firma działająca na rynku suplementów diety i żywności specjalnego przeznaczenia od 30 lat. Celem firmy jest dostarczanie nowoczesnych, niestandardowych produktów wspierających konsumentów w konkretnych potrzebach żywieniowych, w tym kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią. Jednym z kierunków działalności firmy jest aktywne zwiększanie świadomości wśród kobiet oraz profesjonalistów wiedzy dotyczącej wpływu mleka ludzkiego i karmienia piersią na zdrowotność społeczeństwa.

Nutropharma jest producentem żywności specjalnego przeznaczenia medycznego Femaltiker plus, która jest jedynym produktem stymulującym lakatcje przebadanym zgodnie z Dobrą Praktyką Badań Klinicznych. Zaufanie do produktu zdobyte podczas badania klinicznego ma odzwierciedlenie w sygnowaniu produktu znakiem „Pozytywna opinia Fundacji Bank Mleka Kobiecego”.
Nutropharma od kilku lat wspiera finansowo Fundację w jej działalność statutowej, dzięki czemu możliwy jest dalszy rozwój badań zwiększających wiedzę o właściwościach mleka kobiecego. W sytuacji kryzysu związanego z pandemią COVID-19 firma zaangażowała się w badanie przesiewowe w kierunku COVID-19 w grupie kobiet ciężarnych przyjętych do porodu w czasie nasilenia epidemii w Polsce. Badanie prowadzone jest przez Uniwersytecką Pracownię Badań nad Mlekiem Kobiecym i Laktacją WUM pod patronatem Fundacji Bank Mleka Kobiecego. Zrekrutowano już ponad 700 kobiet w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie oraz Szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku. Badanie ma na celu zdobycie kluczowej wiedzy o tym jaka część populacji kobiet będących w ciąży podczas pandemii przeszła chorobę bezobjawowo i wytworzyła odporność. Wiedza ta jest szczególnie istotne w przypadku matek małych dzieci, które jeśli chorowały bezobjawowo będąc w ciąży, mogą przekazać wytworzone przeciwciała skierowane na SARS-CoV-2 dziecku karmiąc je piersią.

Na zdjęciu Ewa Wietrak członek zarządu Nutropharma i Prezes Fundacji dr.hab Aleksandra Wesołowska

Sponsorzy:
Strona powstała
dzięki wsparciu
Miasta St. Warszawa