FB
Strona główna
PRZYJACIELE

Sebastian Bojemski – dobry duch. Pojawia się w kryzysowych momentach i pomaga zrobić kolejny krok. To dzięki Sebastianowi powstała Fundacja; pewnego dnia po prostu umówił wizytę w kancelarii notarialnej i powiedział: zróbcie to! Wspólnie z żoną Dorotą czuwają, mediują i otaczają opieką.
Tomasz Chodkowski – kiedy nikt jeszcze o bankach mleka w Polsce nie słyszał lub pamiętano je jako relikt poprzedniej epoki, Tomasz powiedział: pomogę wam, bo banki mleka wspierają karmienie piersią. Dzięki niemu w 2007 roku udało się wyjechać na pierwszą zagraniczną konferencję banków mleka kobiecego do Wielkiej Brytanii, a po tym wyjeździe nie było już wątpliwości, że trzeba zająć się bankami w Polsce. 
Martyna Mrukowicz – pierwsza wykształcona w Polsce położona, która  naukowo i z zaangażowaniem podeszła do problematyki braku w naszym kraju banku mleka kobiecego. W trudnym okresie, kiedy dopiero zaczynała się  formalna działalność społecznikowskiego ruchu na rzecz banku mleka, napisała pracę licencjacką, a potem… wyjechała. Dziś pracuje w Wielkiej Brytanii.
Magdalena Podczaska – wrażliwa mama. Kiedy karmiąc swoją córeczkę borykała się z nadmiarem pokarmu, po serii telefonów i nawiązanych kontaktach z domami małego dziecka i różnymi instytucjami, przekonała się, że czegoś tu brakuje… I tak powstał pomysł, aby utworzeniem banku mleka kobiecego w Polsce zająć się na poważnie. Magda jest architektem dosłownie i w przenośni.
Dominika Sawczuk – nasz pierwszy przewodnik po świecie ngo. Od początku wierzyła, że banki mleka kobiecego w Polsce mają sens i trzeba o nie zawalczyć. Swoją pasją i wiedzą wyniesioną z kierowania Bankiem Żywności SOS w Warszawie zaraziła nas skutecznie. I choć nie zawsze jest łatwo, u niej zawsze można liczyć na wsparcie.
Monika Sutryk – pełno jej wszędzie, a nigdzie nie widać. Wolontariusz do (wielu) zadań specjalnych, którego prace na rzecz banku mleka oglądają tysiące osób, ale jej nazwiska nie znajdą. Jednoosobowa grupa wsparcia dla każdej matki.
Anna Studniczek - pierwszy szef biura, asystent Zarządu oraz promotor karmienia piersią w jednej osobie. Ania z wrodzonym wdziękiem i talentem psychologa (jest nim z wykształcenia), nawiązywała przyjaźnie i zjednywała ludzi dla idei banku mleka kobiecego.  
Marcin Śliwa – mężczyzna, który w mleku kobiecym zobaczył wielką wartość. Marcin skończył prestiżowe studia MBA opisując działalność banku mleka jako profesjonalnego laboratorium. Niejednokrotnie wspierał nas swoją wiedzą, doświadczeniem naukowca i ojca oraz siłą, jakiej w sfeminizowanym środowisku „mlecznym” brakowało. Dziś niestety w zupełnie innej branży.

Wspierają nas
K&L Gates – kancelaria prawna, radca prawny Jakub Pitera – pro bono świadczy pomoc prawną na rzecz Fundacji Bank Mleka Kobiecego. 
DanLab – kompleksowe wyposażenie laboratorium. 
Medela – lider w dziedzinie produktów i medycznej technologii próżniowej związanych z karmieniem piersią. 

Fundacje i Stowarzyszenia
Centrum Nauki o Laktacji 
Centrum przyjazne Matce i Dziecku 
Ośrodek promowania i wspierania karmienia piersią Laktamed 
Fundacja Rodzić po Ludzku 
Fundacja Wcześniak Rodzice Rodzicom 
Fundacja Daj Szansę Wcześniakowi 
Fundacja Bank Żywności SOS 

Sponsorzy:
Strona powstała
dzięki wsparciu
Miasta St. Warszawa