FB
Strona główna
AKTUALNOŚCI
Zapowiedzi. Zjazd EMBA po wakacjachWakacje, wakacje...Dzień Honorowej Dawczyni 2019Karmię długo - akcja społeczna. Dołącz się!1% dla Fundacji Bank Mleka KobiecegoRzeszów z wizytą studyjną w WarszawieOtwarcie banku mleka w ŁodziKonferencja Laktacyjna Gdynia 2019Rekomendacje dotyczące zakładania i prowadzenia banków mleka w Europie: raport EMBAWizyty studyjne w Toruniu i WrocławiuBiuletyn 1/2019 Fundacji Bank Mleka KobiecegoXII Zjazd Centrum Nauki o Laktacji, 7-8.06.2019NetCode w Polsce. Będzie monitoring marketingu preparatów mlekozastępczych.Lublin odwiedził Pro Familię w RzeszowieRuszają wizyty studyjne w bankach mlekaNagroda Ministra Nauki dla dr Wesołowskiej!Konferencja Prolacta. 10 listopada w PoznaniuPrzygotowania do spotkania EMBA Nasza reprezentacja w JaponiiKonferencja "Wielowymiarowość zdrowia" w SkierniewicachKonkurs Ministerstwa Zdrowia dla banków mlekaSzkolenie o bezpieczeństwa mleka. Dla rodziców. Warszawa, 20.06.208Konkurs Ministerstwa Zdrowia na Banki MlekaZapytanie ofertoweWygrana dr Eleny Sinkiewicz-Darol w konkursie w GlasgowNowość w artykułach naukowychJest bank mleka w RzeszowiePoczuj Swoją Siłę - konkurs. Głosowanie internetowe!Pierwsze urodziny Banku Mleka we WrocławiuKampania Społeczna Rozbijbankmleka.plMonografia o bankach mleka. Już jest!Konferencja prasowa, 08.11.2017 godz. 11.00Oświadczenie medialne w sprawie oferty sprzedaży kawy z mlekiem kobiecymProfesor Kornacka o I Ogólnopolskiej Konferencji Banków Mleka KobiecegoKonkurs Ministerstwa Zdrowia dla banków mleka KobiecegoPrezentacja wyników Laktotech - sukces na zjeździe PTN!Po Zjeździe EMBA, Glasgow 05-06.10.2017Oświadczenie Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Organizacji PozarządowychOświadczenie w związku z informacjami medialnymi dotyczącymi działalności Fundacji Bank Mleka KobiecegoWizyta Tany Cassidy Potrzebny wolontariuszPrzygotowania do I Ogólnopolskiej Konferencji Banków Mleka KobiecegoFundacja BMK realizuje projekt w ramach Narodowego Programu ZdrowiaBroszura Liczy się każda kropla w wersji do pobraniaLaktotech - zakończyła się faza badawczaWyniki Konkursu Fundacji Bank Mleka Kobiecego o stypendium konferencyjne na zjazd EMBA, Glasgow 2017Laktotech - audyt HACCP w banku mleka w WarszawieUrodziny w OpoluIV Zjazd Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka EMBA w GlasgowKonkurs na stypendium konferencyjne na IV Zjazd EMBA w GlasgowRozstrzygnięcie Konkursu na Dzień Honorowej DawczyniKolejne IV Wrocławskie Forum Neonatologiczne Nabór do badania: skład pokarmu matki, a stan odżywienia matki karmiącejTrwa nabór do badania. Jak dieta mamy wpływa na rozwój dziecka.Życzenia Świąteczne od Fundacji Bank Mleka KobiecegoRusza KONKURS PLASTYCZNY Fundacji Bank Mleka Kobiecego!Laktotech - badania hormonów, staż w HiszpaniiBank we Wrocławiu już przyjmuje mlekoLaktacja jak złoto. Konferencja on-line

Podczas 4 Kongresu Europejskiego Stowarzyszenia Banków Mleka Kobiecego w Glasgow, który odbył się w dniach 5-6 października 2017 roku, uczestniczyło aż siedem osób z naszego kraju. W trakcie dwudniowego zjazdu poruszono wiele znaczących zagadnień podzielonych tematycznie na siedem sesji wykładowych oraz dwie sesje posterowe (plakatowe).

Banki Mleka Kobiecego na świecie i ich rola, modele funkcjonowania oraz  przedstawienie działalności Banków Mleka w Polsce (wygłoszone przez dr  Urszulę Bernatowicz-Łojko) stanowiły tematy pierwszej sesji.  W drugiej sesji uwagę poświęcono roli mleka kobiecego w kontekście prawidłowego odżywiania wcześniaków. Podczas sesji głównymi tematami prezentacji oraz dyskusji była suplementacja mleka kobiecego preparatami białka, wpływ diety matki karmiącej oraz skład mleka kobiecego po dwóch latach laktacji (zaprezentowane przed dr Matyldę Czosnykowską-Łukacką). Kolejnym poruszanym, bardzo ważnym aspektem, był temat nowych technologii w pasteryzacji mleka kobiecego. Nowe osiągnięcia w innowacyjnej metodzie pasteryzacji przy zastosowaniu wysokich ciśnień przedstawiła dr Aleksandra Wesołowska. Duże wrażenie na uczestnikach kongresu zrobiły wystąpienia z Wietnamu oraz Indii prezentujące osiągnięcia w tworzeniu banków mleka. Ostatnia sesja poświęcona w całości na badania mikrobiologiczne, również stanowiła duże pole do dyskusji oraz wymiany doświadczeń w tym zakresie. W sesji posterowej, zarówno pierwszego jak i drugiego dnia nie zabrakło również prezentacji badań wykonanych przez polskie zespoły.

na zdjęciu: uroczyste powitanie w Ratuszu Miejskim Glasgow. Przy pulpicie organizatorka konferencji reprezentująca szkocki bank mleka kobiecego oraz prof. Jean-Charles Picaud, przewodniczący EMBA. Po lewej przedstawiciele władz miejskich. 

Na zdjęciu: stoją od lewej Matylda Czosnykowska-Łukawska, Olga Barbasiewicz, Barbara Królak-Olejnik, Aleksandra Wesołowska, Urszula bernatowicz-Łojko, Elena Sinkiewicz-Darol

Relację przygotowała: Matylda Czosnykowska-Łukacka z wrocławskiego banku mleka

 

Dzień wcześniej,tj.  04.10.2017 również w Glasgow w roboczym spotkaniu międzynarodowej organizacji PATH eksperci z całego świata, a wśród nich dr Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Bank Mleka Kobiecego dyskutowali na temat możliwości globalnej standaryzacji banków mleka kobiecego. 

 

 

Sponsorzy:
Strona powstała
dzięki wsparciu
Miasta St. Warszawa