Dzięki działalności banków mleka kobiecego przy szpitalach jest możliwe karmienie mlekiem kobiecym dzieci urodzonych przedwcześnie i długo hospitalizowanych. Jednak w sytuacji kryzysowej zasoby banków powinny być również dostępne dla dzieci urodzonych o czasie, które jednak nie mogą być z różnych przyczyn karmione piersią przez biologiczne matki. Podczas ostatniego webinaru z cyklu „Wsparcie matek w żywieniu dzieci w sytuacji kryzysowej” dr Kiersten Israel-Ballard oraz Kimberly Mansen opowiedzą o globalnych standardach działania banków mleka, dynamice ich rozwoju na świecie i mankamentach systemowych wpływających na nierówny dostęp do mleka bankowanego. Natomiast Alessandro Iellamo oraz dr hab. Aleksandra Wesołowska podkreślą jak ważne jest włączenie ich w pomoc humanitarną skierowaną do matek niemowląt dotkniętych sytuacją kryzysową i jak można by było wykorzystać potencjał banków mleka w sytuacjach kryzysowych.
Cykl webinariów skierowany jest do neonatologów, pediatrów, ginekologów, lekarzy rodzinnych, położnych, pielęgniarek, dietetyków, doradczyń laktacyjnych oraz wszystkich zainteresowanych tematem karmienia piersią i żywieniem dzieci i niemowląt w sytuacji kryzysowej.
Serdecznie zapraszamy do rejestracji na spotkanie tutaj: www.zywieniedzieciwkryzysie.medius.com.pl
Więcej informacji o webinarze nr. 6 można znaleźć w zakładce: https://bankmleka.pl/2023/05/17/banki-mleka-kobiecego-w-sytuacjach-kryzysowych-mleko-od-dawczyn-jako-pomost-do-mleka-wlasnej-matki-22-czerwca-2023/
Uczestnictwo w cyklu webinarów jest bezpłatne.
Za każdy webinar można uzyskać 2 punkty edukacyjne
Cykl webinarów pt. „Wsparcie matek w żywieniu dzieci w kryzysie” realizowany jest przez Fundację Bank Mleka Kobiecego i partnerów (Warszawski Uniwersytet Medyczny, FHI 360 oraz Medius Sp. z o.o.) na zlecenie Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Zdrowia, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu WUM.